Idź do treści strony
Budynek i schody Morąskie Centrum AktywnościWitamy!

Pływalnia "Morąska Perła"

13/04/2016

Aqua Aerobik

Kategoria: Atrakcje

Zastanawiasz się czasami, gdzie się zapisać na zajęcia i którą formą fitness wybrać? Jeżeli lubisz środowisko wodne oraz ćwiczenia przy muzyce, ta forma jest idealna dla ciebie. Spośród wszystkich dostępnych form fitness, właśnie aqua aerobik
powoduje najmniejsze obciążenie dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii.

Aqua aerobic to ćwiczenia w wodzie w postaci prostych choreografii przypominających aerobik. Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe, ćwiczenia natomiast są bardzobezpieczne i efektywne. Opór wody sprawia iż 1 minuta ćwiczeń w wodzie jest równa 5 minutom zwykłych ćwiczeń na lądzie.

 

aqua aerobic1


Można wyróżnić dwa rodzaje treningu. Trening w wodzie płytkiej (Aqua Aerobic):
- poziom wody sięga do połowy klatki piersiowej i jest przystosowany dla osób, które nie potrafią pływać.

Trening w wodzie głębokiej (Hydro Fitness):
- poziom wody sięga do szyi, wszystkie ruchy wykonywane są pod wodą, co zwiększa opór, a co za tym idzie intensywność treningu.

W wyniku wyporu wody ciało człowieka staje się lżejsze,  dzięki czemu wykonywanie ćwiczeń staje się łatwiejsze. Temperatura wody natomiast wpływa na rozluźnienie mięśni, a to zapobiega kontuzjom.

Jest to forma bezpieczna nawet dla osób:
- z nadwagą,
- z osteoporozą,
- po przebytych urazach układu ruchu.

 

Wyjątkowe miejsca tworzą wyjątkowi ludzie, dlatego pragniemy poinformować, że nasza instruktorka Aqua Aerobiku (i nie tylko) - Daria Sitek ukończyła warsztaty OM - Karnawałowy Event Aqua, który odbył się w Gdańsku. Jest to osoba z ogromną pasją, bo tylko takie osoby mogą zarazić Was optymizmem i wiarą w to, że można mierzyć dalej i osiągać więcej.

 

zajecia kwiacien


Serdecznie zapraszamy!