Idź do treści strony
Budynek i schody Morąskie Centrum AktywnościWitamy!

Pływalnia "Morąska Perła"

20/10/2015

Basen

Kategoria: Oferta

Oferta Pływalni "Morąska Perła"

Basen główny
Basen pływacki 25x12,5m. o głębokości 2,00m, z sześcioma torami, w tym 2 tory z podnoszonym dnem z możliwością zmniejszenia głębokości nawet do 50cm. Umożliwia to prowadzenie zajęć dla osób z ograniczonymi umiejętnościami pływackimi.
Basen główny

Basen rekreacyjny
Basen rekreacyjny o pow. 140 m2 z wydzieloną częścią do nauki pływania, głębokość 0,6-1,3 m, z atrakcjami wodnymi: ławeczki napowietrzające, masaż podwodny, masaż karku, leżanki napowietrzające, gejzer denny, armatka wodna dla dzieci.

Basen otwarty
Za częścią wypoczynkową zaprojektowano niewielkie otwarte podwórko do opalania się z leżankami, zadaszeniem markizami i basenem otwartym na 5 leżanek napowietrzających.

Jacuzzi
Dwie wanny jacuzzi przewidziane odpowiednio na 12 i 8 osób. Kąpiel w jacuzzi to idealne antidotum na stres oraz napięcie nerwowe. Kipiąca, musująca ciepła woda neutralizuje bóle, ujędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie. Dodatkowym atutem kąpieli w jacuzzi jest jej pomoc w obniżaniu ciśnienia, likwidacji bólów głowy oraz chronicznych skurczów mięśni.

Zjeżdzalnia
Nowa zjeżdżalnia czeka na wszystkich amatorów wrażeń i zabawy. Z wysokości 4,53 m, pośród szumu wody, do basenu prowadzi zjeżdżalnia o długości 53 metrów. Zjeżdżalnia - czynna jest przez cały czas - jest dostępna w cenie biletu wstępu.

Sauny
Sauna sucha
Charakteryzuje ją najwyższa temperatura (od 85 °C do nawet 120 °C) i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, których nie polewa się wodą. Sauna zazwyczaj jest zbudowana z drewna. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową. W tak wysokiej temperaturze można przebywać nie dłużej niż 12 minut.
Sauna mokra
W saunie mokrej temperatura waha się w granicach 75 - 90 °C, a wilgotność powietrza nie przekracza 40%. Parę wodną wytwarza się okresowo poprzez polewanie kamieni wodą. Kąpiel w saunie mokrej nie powinna trwać dłużej niż 15 minut.
Sauna parowa
Temperatura w saunie parowej jest stosunkowo niska i wynosi ok. 45 - 60°C, natomiast powietrze ma bardzo wysoką wilgotność (dochodzi nawet do 100%), co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Temperatura i wilgotność powietrza regulowane są automatycznie - zamiast pieca używa się parownika - specjalnego generatora, który jest umieszczony przy podłodze. Z powodu dużej wilgotności powietrza sauna parowa zbudowana jest z płytek ceramicznych. Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, bo do 15 minut.

Solarium
Ergoline Essence 440 Smart Power Scarlet Red 200 W
Przekonuje wydajną technologią Smart Power i obszerną kabiną, zapewniającą swobodę ruchu.
Dzięki zastosowaniu wysokowydajnych dławików SMART POWER zmniejszono zapotrzebowanie na energię. I to przy mocy opalania 200 W. Relaks i odświeżenie zapewnia wielostopniowy wentylator, a dobrą rozrywkę seryjny Single Sound lub Sound Module, składający się ze wzmacniacza i gniazda słuchawek oraz wejścia dla odtwarzacza MP3. Wszystkimi funkcjami solarium można łatwo sterować dzięki innowacyjnemu panelowi Softtouch. Ważną zaletą jest zintegrowany zegar, umożliwiający korzystanie z solarium także bez zewnętrznego sterownika. Kabina w kolorze Scarlet Red przykuje uwagę każdego klienta - intensywny kolor będzie prezentował się świetnie w każdym wnętrzu, a zastosowanie go również wewnątrz nadaje urządzeniu charakter i niepowtarzalny design.